01 lipca 2020
Imię:
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapytaj o ofertę

Wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej jest idealną propozycją na jednodniową wycieczkę. Nieduża odległość od Wroclawia sprawia, że przez cały dzień można zobaczyć naprawdę dużo: zanurzyć się w średniowieczne uliczki Budziszyna, zajrzeć do zamku z 800 letnią historią, przejść po kamiennym moście zawieszonym gdzieś na szczytach gór, zachwycić się ogromem skał i wspaniałością przełomów Łaby. 

 

termin: 15 sierpień 2020 (sobota)

cena: 120 zł + 10 €

 

 

Wyjazd z Wrocławia o godzinie 06:00, przejazd do Niemiec, spacer po Budziszynie (Bautzen) - mieście baszt leżącego na Górnych Łużycach. Spacer po starannie odnowionej starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami.

Następnie przejazd do zamku Stolpen – majestatycznie rozległy, 800-letni średniowieczny kompleks zamkowy. Miejsce to nierozerwalnie związane jest z tragicznym losem hrabiny Cosel – najsłynniejszej metresy saksońskiego elektora Augusta Mocnego. Hrabina spędziła jako więzień na zamku 49 lat. Po zwiedzaniu, wyjazd do Bastei, czyli Baszty- to formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Najbardziej charakterystycznym elementem jest kamienny most, wsparty na szczytach skalnych.

W bezpośrednim sąsiedztwie mostu znajduje się kilka imponujących miejsc widokowych, z zapierającymi widokami na przełomy Łaby, skalne miasto oraz mroczne i tajemnicze wąwozy. A także ruiny zamku Neurathen.

Wyjazd w drogę powrotną, czas na posiłek, przyjazd do Wrocławia około godziny 21:00.

 

 

 

cena obejmuje:

  • bilet wstępu do zamku Stolpen
  • transport autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW(koszty leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków)
  • system słuchawkowy TOUR GUIDE

 

kalkulacja dla 40 uczestników

Szwajcaria Saksońska- wycieczka jednodniowa z Wrocławia

Mariola Tymko

numer telefonu: 786 816 745

e-mail: biuro@mps.travel.pl