facebook pixel
02 grudnia 2019
Imię:
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapytaj o ofertę

Termin: 13-24.07.2020

Cena: 1850zł + 50€

 

 

Bałkany można odkrywać bez końca i nigdy nie będzie dosyć. Niemal każda miejscowość na tym terenie, każdy skrawek wybrzeża, każdy szczyt i kotlina moją coś do zaoferowania, coś co warto zobaczyć, coś do czego chce się wracać. Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami piękna tej części Europy tak tragicznie dotkniętej przez historię, ale i tak hojnie obdarzonej przez naturę.

Tym razem zapraszamy do Czarnogóry, najmniejszego bałkańskiego państwa. Przez 12 dni będziemy mieli szansę poczuć specyficzny klimat bałkańskich miast, podziwiać bogate wybrzeże Adriatyku, smakować specjałów lokalnych kuchni, upajać się słońcem i cudowną, bałkańską muzyką!

 

 

1. dzień: wyjazd z Wrocławia (ul. Petrusewicza – obok Aqua Parku) o  godzinie 11.00.

 

2. dzień: po malowniczym przejeździe, podczas którego będziemy mieli okazje podziwiać zróżnicowane, bałkańskie krajobrazy, przyjazd do Dobrej Vody, turystycznej miejscowości wypoczynkowej, która znana jest z czystej wody i zdrowego klimatu, co zawdzięcza swojemu położeniu na zboczach gór, zakwaterowanie w apartamentach Lotos (www.apartmanilotos.com), położonych około 500m od malowniczej plaży „Wielki Piasek”, czas wolny na zapoznanie się z miejscowością, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień: śniadanie, czas wolny, który można wykorzystać na plażowanie, wypoczynek przy basenie lub odkrywanie uroków okolicy, obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień: śniadanie, przejazd do jednego z najstarszych drzew oliwnych na świecie (ponad 2000 lat), które mimo wieku wciąż owocuje, wysłuchanie opowieści przewodnika o jego historii i roli, którą odgrywało w dawnej społeczności. Następnie przejazd do Starego Baru, niegdyś jednego
z najpotężniejszych miast na wybrzeżu Adriatyku, które przetrwało narodowowyzwoleńcze walki i potężne trzęsienie ziemi w formie majestatycznych ruin. Spacer z przewodnikiem po dawnych uliczkach, kościołach, łaźniach.... Następnie przejdziemy do gaju oliwnego, w którym wysłuchamy wykładu na temat sposobu wyrobu oliwy i jej właściwości, a także codziennego życia w Czarnogórze, degustacja specjałów lokalnej kuchni. Po pikniku czas wolny do spędzenia na gwarnej uliczce handlowej, powrót do hotelu w godzinach wczesnopopołudniowych, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 

5. dzień: śniadanie, czas wolny na plażowanie, kąpiele w morzu lub relaks przy basenie, obiadokolacja z degustacją wina w rytmach bałkańskiej muzyki, nocleg.

 

6. dzień: śniadanie, czas wolny na plażowanie, kąpiele w morzu lub relaks przy basenie, obiadokolacja, nocleg.

 

7. dzień: śniadanie, wyjazd do Tivatu, spacer po Porcie Montenegro, nowoczesnej przystani jachtowej, gdzie wypoczywają celebryci z całego świata. W Tivacie wypłyniemy w rejs po Zatoce Kotorskiej, jedynym fiordzie na południu Europy. Podczas rejsu wsłuchamy się w historię zatoki, podziwiać będziemy malownicze zbocza gór i kamienne miasteczka znajdujące się na jej brzegach, a także odwiedzimy sztuczną wysepkę zbudowaną w XV wieku na pamiątkę ukazania się w tym miejscu Matki Boskiej dwóm rybakom. Rejs zakończymy w Kotorze, perle czarnogórskiego wybrzeża, gdzie jak nigdzie indziej w Czarnogórze poczujemy silne wpływy weneckie. Zwiedzanie z przewodnikiem szczelnie otoczonego murami Starego Miasta wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, czas wolny, który można wykorzystać na posiłek lub spacer średniowiecznymi uliczkami, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

8. dzień: śniadanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 

9. dzień: śniadanie, czas wolny. Tego dnia zaproponujemy Państwu fakultatywny wyjazd do Albanii, jednego z najbiedniejszych państw Europy, które dopiero otwiera się na świat po wieloletniej izolacji pod rządami komunistycznego reżimu, obiadokolacja, nocleg.

 

19. dzień: śniadanie, czas wolny,  obiadokolacja, nocleg.

 

11. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.

 

12. dzień: powrót do Wrocławia w godzinach południowych.

 

 

 

CENA ZAWIERA:

 • transport autokarem

 • opiekę pilota na całej trasie

 • ubezpieczenie KL i NNW

 •  zakwaterowanie: 9 noclegów w apartamentach z łazienkami, klimatyzacją, telewizją

 • wyżywienie: 9x śniadanie w formie bufetu (w tym kawa, herbata, napoje) i 9x obiadokolacja serwowana (przystawka, pierwsze, drugie danie, deser, woda i napoje)

 • degustacja wina w rytmach bałkańskiej muzyki

 • Piknik Oliwny z degustacją lokalnych wyrobów

 • bilety wstępu (Stary Bar, Stara Oliwka, Kotorskie Stare Miasto, Kościół na Wodzie)

 • lokalnych przewodników

 • rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej

 • system słuchawkowy Tour Guide

 • opłatę klimatyczną

 • opłatę TFG

 

 

Aby uczestniczyć w wyjeździe paszport nie jest wymagany (dotyczy osób pełnoletnich).

Czarnogóra - w sercu Bałkanów - wczasy w lipcu